Spis treści
02. Ebook

"Człowieka Nie można nauczyć,dopóki On sam nie zdoła siebie Odkryć, a tym Kimś kto pomaga mu Dotrzeć właśnie do tej Nieodkrytej Granicy jest ktoś taki jak Trener"

 

 

Bogumiła Reczek

1, 2

TEORIA SPRAWIEDLIWOŚCI, CZY ISTNIEJE?

Wraz z zanikiem poczucia sprawiedliwości rozpowszechniają się zachowania tzw. nieetyczne. Coraz trudniej ludziom przychodzi wykonywanie czegokolwiek bezinteresownie. Pokolenie wieku XXIw. cierpi na „interesowne zachowania”.

Przypominam sobie, jak kilka lat temu poprosiłam pewną znajomą o przysługę i odpowiedziała mi tak ślicznie – „a co ja z tego będę miała”? Pamiętam też inną panią, którą spytałam przy wysiadaniu z pociągu, czy pomogłaby mi pomóc podnieść walizkę – „nie proszę pani, ja mam chory kręgosłup”.

O rany – a kto ma dziś zdrowy kręgosłup? Jak się podróżuje w szpilkach to raczej chory kręgosłup nie przeszkadza, ale jak sie ma podnieść czyjąć wazlikę to już przeszkadza.

No bo swoja choć tyle samo waży jest lżejsza. Weźmy studentów czy uczniów – czy istnieje pożyczanie notatek? Nie! Ale za to można je kupić? Czy wszystko jest już na sprzedaż?

Czy nie można na chwilę przystanąć i zwartowściować i nadać priorytety temu co na sprzedaż a temu co nie?  Co będzie w następnym pokoleniu, może za przyjaciela będziemy płacić, męża czy żone sobie też napewno kupimy?

Czy takiego życia chcemy? Wkońcu jakie ziarno zasiejemy, takie żniwa zbierzemy.

1, 2

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.


Copyright 2005-2014© Wszelkie prawa zastrzeżone.