Spis treści
02. Ebook

"Człowieka Nie można nauczyć,dopóki On sam nie zdoła siebie Odkryć, a tym Kimś kto pomaga mu Dotrzeć właśnie do tej Nieodkrytej Granicy jest ktoś taki jak Trener"

 

 

Bogumiła Reczek

1, 2

STRES NAJGROŹNIEJSZĄ CHOROBĄ XXIw. ?

Stres? Skąd się bierze? Z przerostu ambicji, niedostosowaniu społeczenmu, nadmiernej wrażliwości? A może  z nadmiaru pracy, problemów zawodowych i życiowych... Nie trzeba wiele wymieniać.. Czy jest ktoś kto nie zaznał tego uczucia? Każdy w mniejszym lub większym stopniu zna poczucie poczucie strachu, przerażenia, a nawet paniki. 

Początkowo nie przywiązuje się zbyt wielkiej uwagi do sytuacji stresujących i nie traktuje się stresu jako czegoś co zagraża zdrowiu. Kilka lub kilkadziesiąt lat (w zależności od wytrzymałości układu odpornościowego organizu) możemy bezkarnie dla zdrowia poddawać się presji przekraczającej możliwości przeciętnego zjadacza chleba.

Coraz częściej wymaga się od pracowników wydajności ponad ich miarę, dlatego też obecnie w Polsce tak modne jest zatrudnianie osób młodych. To one nie są jeszcze „wypalone zawodowo” i  w imię zdobycia doświadczenia i pieniędzy, ambitnie podchodzą do zadań. Masowe zatrudnianie ludzi młodych stoi w sprzeczności z zasadą, że pracownik bardziej doświadczony jest pracownikiem lepiej cenionym.

Czasy które wymuszają życie w ciągłym biegu, napędzają niepotrzebnie pośpiech ... Wydaje się, że jeśli ktoś nie „biega za pieniędzmi” - pozostaje w tyle.  Taka osoba jest postrzegana jako „nieszczęśliwy nieudacznik”. A może właśnie to jest „wybraniec losu” ponieważ nie dał się wciągnąć w ten cały szalony wir pogoni na nadmiernym materializmem, i wiedzie spokojne życie bez niepotrzebnego stresu?

Coraz częściej podkreśla się, że obecnie już ponad 50% chorób wywołanych jest przez stres.

1, 2

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.


Copyright 2005-2014© Wszelkie prawa zastrzeżone.