Spis treści
02. Ebook

"Człowieka Nie można nauczyć,dopóki On sam nie zdoła siebie Odkryć, a tym Kimś kto pomaga mu Dotrzeć właśnie do tej Nieodkrytej Granicy jest ktoś taki jak Trener"

 

 

Bogumiła Reczek

1,2

OBLICZE PRACY W XXI wieku

Przyjdzie się zmierzyć z nowymi znajomościami, szansami zawodowymi i osobistymi ale i z ignorancją.

Każdy dzień przynosi nowe myśli i oczekiwania.

Napięcie i obawy wynikające z nowego środowiska mogą wywołać uczucie stresu. Do tego dochodzi niekiedy brak osobistego kontaktu z członkami rodziny czy innymi bliskim, którzy wspierali nas swoim uściskiem i dobrym słowem. To co można "zatrzymać" to dobre słowo, przecież zawsze można wykonać telefon i usłyszeć znajomy głos.

Poza tym trzeba pamiętać, że praca zagranicą choć wiąże się z etatem, to bez znajomości języka, na początku będzie to zmywanie naczyń, sprzątanie, wykładanie towarów na półkach, opieka nad dziećmi, praca w polu, czy w stajniach. Ludzie, którzy decydują się na eksperymentowanie w swoich karierach zawodowych to ludzie otwarci i wyedukowani.

Jak będzie z pracą w przyszłości?

Podróże kształcą, należy zdobywać doświadczenia, poznawać nowe kultury i praktyki zawodowe. Warto zobaczyć jak inni robią to samo ale lepiej. Nie można zwalniać tempa życiowego. Jeśli nadchodzą czasy, że więcej pieniędzy uzyskujemy pracując na umowę o dzieło, nie bójmy się niej. Świat potrzebuje talentów, a globalizacja stwarza nieograniczone szanse pracy. Liczy się pomysł i umiejętność jego sprzedania. Liczy się inicjatywa i zaangażowanie. Praca jest zawsze, jej dostrzeżenie to tylko kwestia zaradności lub bezradności człowieka.

Jedno co w życiu jest pewne to zmiana. Tym podejściem należy kierować się w życiu zawodowym, a znajdzie się zawsze na rynku pracy miejsce dla twoich umiejętności.

1,2

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.


Copyright 2005-2014© Wszelkie prawa zastrzeżone.