Spis treści
02. Ebook

"Człowieka Nie można nauczyć,dopóki On sam nie zdoła siebie Odkryć, a tym Kimś kto pomaga mu Dotrzeć właśnie do tej Nieodkrytej Granicy jest ktoś taki jak Trener"

 

 

Bogumiła Reczek

1,2

OBLICZE PRACY W XXI wieku

Jeszcze do niedawna dominowało przekonanie, że ukończenie studiów gwarantuje otrzymanie dobrej stałej pracy. Dziś pojęcie "stała praca" przestało mieć to samo znaczenie co kilkanaście lat temu. Obecnie oznacza najczęściej zatrudnienie na umowę o pracę.

Czy nie oszukujemy siebie - czy to jest stała praca?

Niestety nie. Umowa o pracę daje większe poczucie stabilności (niż inne formy zarobkowania) i inne traktowanie szczególnie gdy stoi się w banku po kredyt, ale ze stabilnością niewiele ma wspólnego. Równie dobrze, a może i znacznie więcej można zarobić na umowę o dzieło czy zlecenia.

Myślę, że nie warto przywiązywać uwagę jaką umowę podpisujemy, lecz do tego co robimy.

Kilka lat temu można było ocenić zamożność człowieka po tym z jakiego kraju pochodzi, a obecnie coraz częściej po tym co robi. Sądzę, że ta tendencja będzie się rozwijać. Dlatego coraz więcej osób decydujemy się na wyjazd zagranicę. Lepiej zarabić 3000 Euro, niż porównywalną sumę w Polsce, tyle że w PLN. Zmiana miejsca zamieszkania ma zalety i wady. Zarabiając w Polsce mamy kontakt z rodziną, przyjaciółmi, znamy panujące zasady poruszania się na rynku. Nie ponosimy tzw. kosztów psychicznych.

Kiedy pojawia się depresja?

Zmiany miejsca pobytu niesie ze sobą skutki społeczne. Nowe miejsce to nowi ludzie, inne zachowania, nowe ulice i budynki, nowe zwyczaje, inna kultura, nowe prawo . Trzeba poznać wszystko na nowo jak noworodek, kiedy przychodzi na świat. W końcu nie wiemy czy ktoś obrazi się na nas za jakieś słowo, kiedy i co jada się na obiad, jak spędza się weekendy, itd.

Każdy dzień dostarcza nowych wrażeń. Wyobrażenia o życiu poza rodzinnymi stronami niekoniecznie okazują się kolorowe.

1,2

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.


Copyright 2005-2014© Wszelkie prawa zastrzeżone.