Spis treści
02. Ebook

"Człowieka Nie można nauczyć,dopóki On sam nie zdoła siebie Odkryć, a tym Kimś kto pomaga mu Dotrzeć właśnie do tej Nieodkrytej Granicy jest ktoś taki jak Trener"

 

 

Bogumiła Reczek

1, 2

FREELANCER WOLNOŚĆ, CZY NIEWOLA?

Free” jak sama nazwa wskazuje oznacza wolność. Każdy ludzi poczucie wolności, ale czy napewno? Jestem przekonana, że człowiek znacznie lepiej czuje się funkcjonując w jakichś określonych ramach czasowych, osobowościowych, przestrzennych, aniżeli zupełnie niezależnie. Taka autonomia jest dobrym rozwiązaniem na krótki czas, wkońcu wszystko bladnie i powszednieje.

Freelancer – osoba która pracuje tyle ile chce i tyle ile jest jej dane pracować. Mówiąc „ile jest jej dane” mam na myśli zlecenia, które występują z różnym natężeniem. Przychodzi czas, że wogóle nie występują, albo jest ich w jednym momencie tyle, że nie można wszystkich zrealizować. Może się zdarzyć, że po kilku zleceniach kiedy feelancer czuje, że należy odpocząć, wciąż napływają zgłaszają się nowi klienci.

Zaczynasz odmawiać, i po pewnym czasie już nikt nie dzwoni, a rachunki płacić trzeba.

Brak stabilizacji? Wkońcu każdy z nas (z wyjątkami!) robi wszystko by poczuć w życiu spokój.

Freelancing nie ma nic wspólnego ze spokojem, ...  może tylko na chwilkę.
Jeśli tzw. ‘wolny strzelec” wykonuje zawód nie związany z codziennym kontaktem z ludźmi, to po pewnym czasie może zacząc cierpieć na syndrom braku kontaktu. Wyobcowany – to określenie, którym można najlepiej scharakteryzować freelancera, która zamnknął się w 4 ścianach po to by popracować. Jeśli zarobkowanie w 4 kątach trwa dość długo człowiek może zatracić dobre relacje z innymi ludźmi.

W tego typu pracy, niewątpliwym komfortem jest droga do firmy, zwłaszcza gdy do przebycia jest 1 metr dzielący łóżko od biurka, lub ewnetualnie do przejścia 1 piętro. Spędzanie 24h na dobę w domu, nie tracenie niepotrzebnych godzin na dojazdy  i możliwość częstszego przebywania z dziećmi, nie zrekomepnsuje odpoczynku który zapewnia izolacja od problemów domowych poprzez pracę poza domem. Jeśli praca odbywa się w tym samym pomieszczeniu, w którym przebywa się na codzień, nagle okaże się, że

jesteś 24 h na dobę w pracy i w zasadzie nigdy z niej nie wychodzisz.

1, 2

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.


Copyright 2005-2014© Wszelkie prawa zastrzeżone.