Spis treści
02. Ebook

"Człowieka Nie można nauczyć,dopóki On sam nie zdoła siebie Odkryć, a tym Kimś kto pomaga mu Dotrzeć właśnie do tej Nieodkrytej Granicy jest ktoś taki jak Trener"

 

 

Bogumiła Reczek

Distance learningiem (e-learningiem) zajmuję się od 2004r., specjalizuję się w tworzeniu kontentów online, metodyce, dydaktyce oraz zwiększeniu efektywności e-nauczania. Większość swojej pracy poświęciłam platformie moodle.

E-learning dedykowany wszystkim!

E-learning jest techniką nauczania z wykorzystaniem technologii mobilnych. Podobnie jak praca ułatwiona zostaje przez użycie telefonu, komputera czy słuchawek, tak samo dla celów nauczania wykorzystuje się obecnie wszystkie dostępne na etapie procesu komunikacji rozwiązania technologiczne.

E-learning do niedwana wykorzystywany był jako altermatywa dla tradycyjnej formy nauczania, służący szczególnie do nauki dla osób które nie miały szans na stacjonarne zdobywanie wiedzy. Obecnie e-learning nie jest już dedykowany żadnej konkretnej grupie osób (chorzy, niepełnosprawni, osoby nie mające szans na przemieszczanie się do odległych krańców), ale całym społecznościom, bez względu na zasób wiedzy, portfela, czy miejsce zamieszczania. Stał się codziennością.

Bez większych problemów można dziś znaleźć szkolenia online w zasadzie na każdy temat. Niewątpliwą zaletą nauczania elektronicznego dla ich kreatorów jest możliwość szybkiej reakcji na zachodzące zmiany.

Dla porównania wydanie eBooka zabiera kilka krotnie mniej czasu niż wydanie książki tradycyjnej. Podobnie jest z organizacją szkolenia, łatwiej uaktualnić szkolenie online niż tradycyjne. Z tego punkt widzenia efektywność szkoleń online przeważa nad szkoleniami "face to face".

Dla uczestników szkoleń elektronicznych zaletą jest sam fakt, że bez względu na miejsce gdzie przebywają (zwiększona migracja ludności!) mogą kontynuuować naukę. W dowolnym momencie można ją przerwać i w dowolnym ponowić (istnieją jedynie pewne ograniczenia techniczne). Na każdym etapie szkolenia elektronicznego odbywa się sprawdzanie wyników nauczania, a testy zdaje się aż do uzyskania wyniku pozytywnego.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.


Copyright 2005-2014© Wszelkie prawa zastrzeżone.