Spis treści
02. Ebook

"Człowieka Nie można nauczyć,dopóki On sam nie zdoła siebie Odkryć, a tym Kimś kto pomaga mu Dotrzeć właśnie do tej Nieodkrytej Granicy jest ktoś taki jak Trener"

 

 

Bogumiła Reczek

1,2

 SKUTECZNE CV GWARANTEM ZATRUDNIENIA

Krytyczne patrzenie na świat i samego siebie, doprowadza, że cv będzie skromne, ale treściwe, dostosowane do stanowiska na jakie się aplikuje. Niepotrzebne jest zamieszczanie informacji np. o byciu opiekunką w Holandii, jeśli aplikuje się na stanowisko asystentki prezesa. W takiej pracy na pewno nie będzie konieczności głaskania kogoś po głowie i opowiadania bajek. Nie należy także zatajać informacji, które mają wpływ na nasze bieżące życia, w szczególności dyspozycyjność. Chodzenie w weekendy do szkoły może dla pracodawcy, który zaprosi nas na rozmowę okazać się barierą nie do przebrnięcia. Nie należy pomijać faktu uczęszczania do szkoły/uczelni w weekendy i pisać o swojej nieograniczonej dyspozycyjność. Wtedy nawet jeśli dostaniemy zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną będzie to stracony czas dla dwóch stron. Odwołując się do przytoczonego wyżej przykładu konieczne jest zwracanie uwagi na błędy ortograficzne "jaką kolwiek" należało napisać "jakąkolwiek".

Najlepiej aby przed wysłaniem dokumentów aplikacyjnych ktoś je przejrzał.

Skromna szata graficzna powinna zapewnić przejrzystość. Przejrzystość ta powinna być wyrażona także dokładnymi okresami zatrudnienia (miesiąc, rok), rozpoczynanie opisywania doświadczenia od stanowiska i danych instytucji. Długość cv nie powinna przekraczać 2 stron, choć spotyka się niekiedy zwolenników teorii jednostronicowej. Widywałam cv, które miały 7 stron. Przyznam, że taką objętość mają niewielkie biznes plany. W takim nadmiarze informacji wyszukanie kierunku w jakim specjalizuje się potencjalny pracownik jest trudne.

Przede wszystkim należy skupić się na pisaniu prawdziwych informacji, na tym co się potrafi, na własnej motywacji i determinacji.

Pracodawca szuka kogoś kto da z siebie wszystko co najlepsze, i dlatego poszukuje takiej informacji w cv.

1,2

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.


Copyright 2005-2014© Wszelkie prawa zastrzeżone.