Spis treści
02. Ebook

"Człowieka Nie można nauczyć,dopóki On sam nie zdoła siebie Odkryć, a tym Kimś kto pomaga mu Dotrzeć właśnie do tej Nieodkrytej Granicy jest ktoś taki jak Trener"

 

 

Bogumiła Reczek

1,2

 SKUTECZNE CV GWARANTEM ZATRUDNIENIA

Wykonywanie niektórych czynności takich jak pisanie cv to nic innego jak marketing własnej osoby. Dlatego trzeba zrozumieć mechanizmy jego funkcjonowania. Napisanie skutecznego cv, to nie tylko wypisanie zgodnie z szablonem swoich danych osobowych, wykształcenia, doświadczenia i umiejętności, to także zrozumienie do kogo piszemy i po co. Warto przez chwilę być empatą i wczuć się w osobę, która otrzyma twoje cv. Krótko mówiąc nie wysyłaj cv, takiego jakiego sam byś nie chciał czytać.

MŁODA KOBIETA PILNIE podejmie jakąkolwiek prace oprócz akwizycji.

- Wykształcenie zawodowe

- Obsługa komputera

- Bez nałogów

- Dyspozycyjna

- Miła aparycja

- Komunikatywna

PISANIEM CV ROZPOCZYNA SIĘ ETAP POSZUKIWANIA PRACY.

Jeśli cv zaangażuje pracodawcę na tyle, że zaprosi aplikanta na rozmowę, a wrażenia wywołane cv pokryje się z osobowością jaką wyobraził sobie przyszły szef, praca jest pewna.

Efektywne kanony pisania dokumentów aplikacyjnych mówią, że pracodawca szuka pracownika o specyficznych umiejętnościach dopasowanych do określonego rodzaju pracy. Posłużę się tutaj przykładem zamieszczonym powyżej (choć nie jest to cv). Wymienione umiejętności są przydatne dla prac niewymagających specjalizacji. Wskazują na niewielkie umiejętności marketingowe ogłoszeniodawcy. Skoro pracobiorca pisze "jakąkolwiek" oznacza to, że sam nie wie czego chce. Jaki pracodawca chciałby pracownika, który nie zna swojej wartości? Można pomyśleć, że to wrodzona skromność i chęć nabycia nowych umiejętności. Ale który pracodawca ma czas, żeby uczyć pracownika? Właściwie skrojone cv to takie, po którego lekturze jasno widać historię życia zawodowego (nie prywatnego), jakiś konkretny kierunek działania.

Warto dodać w czym jesteśmy najlepsi i czego chcemy się jeszcze nauczyć.

1,2

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.


Copyright 2005-2014© Wszelkie prawa zastrzeżone.