Spis treści
02. Ebook

"Człowieka Nie można nauczyć,dopóki On sam nie zdoła siebie Odkryć, a tym Kimś kto pomaga mu Dotrzeć właśnie do tej Nieodkrytej Granicy jest ktoś taki jak Trener"

 

 

Bogumiła Reczek

1,2

CENA ATRAKCYJNOŚCI FIZYCZNEJ NA RYNKU PRACY

Czy atrakcyjność pomaga mężczyznom w pracy?

To co panie cenią w panach to poczucia humoru i zdecydowanie. Jeśli w biurze panuje nastrój żartobliwy wszyscy poczują w sobie moc do działania i budowania konstruktywnych relacji. Zacieśniają się relacje, a komunikacja staje się intensywniejsza. Nie ma nic gorszego niż nudziarz. Te osoby, które dbają o swój wygląd są bardziej skłonne do wysiłku. Ta hipoteza wynika z koniecznością mobilizacji własnego ciała do pracy nad nim. Dlatego osoby otyłe są postrzegane jako słabe.

Czy atrakcyjność fizyczna daje przewagę na rozmowie kwalifikacyjnej? Biorąc pod uwagę podejście, że praca jest towarem, którym handluje się, to obowiązuje zasada, że opakowanie decyduje o jakości. Wystarczy, że na opakowaniu pisze "2w1", i już jest ciekawe. "2w1" czyli osoba atrakcyjna i inteligentna. Złośliwcy twierdzą, że to niemożliwe. Ale czy na pewno? Bezdyskusyjnie ładniejsi mają łatwiej. Ochoczo zapraszani są na rozmowę kwalifikacyjną (zwłaszcza jeśli to stanowisko asystentki) i szybciej są zatrudniani. Gdyby tak nie było standardem w cv nie stałoby się zdjęcie. Urodziwy łatwiej dostanie prace i awans.

Jak będzie wyglądała urodą w przyszłości?

Używanie swych wdzięków nie tylko kształtuje pożądany przez pracodawców wizerunek profesjonalisty, ale również pomaga w nawiązywaniu kontaktów z innymi ludźmi. Warto kształtować swoje oblicze, bo w ten sposób można znacząco podnieść swoją wartość na rynku pracy.

Na szczęśliwe poczucie piękna jest względne. Wynalazki medycyny potwierdzają rozwój sztucznej dorodności. Oto plastikowy wiek XXI. I tak nikt nie ma pewności, czy rozmawia z blond pięknością z dużym biustem, czy zakompleksionym rudzielcem po operacji biustu.

Czy gdyby strona zewnętrzna nie pomagała w życiu, powstałyby siłownie i salony piękności?Jedno jest pewne wkraczamy w wiek bezlitosnej estetyki. Ale czy jest w tym coś złego? Otóż nie. Wdzięk i uroda jest efektowniejsza niż brzydota. Na szczęście pojęcie atrakcyjności jest względne, i każdy może wzbudzić podziw innej osoby.

Człowiek z natury jest próżny.

1,2

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.


Copyright 2005-2014© Wszelkie prawa zastrzeżone.